• Sertifikalarımız

    TS EN ISO 9001:2015
  • Vinç Sektöründe

    güvenilir çözüm ortağınız…

Çıkıntılı Portal Vinç


Çıkıntılı(Portafolu) portal vinçler vincin yürüyüş yolunun dışından da malzeme alabilen ve stoklayabilen  vinçlerdir. Tek taraflı veya her iki tarafta da çıkıntı bulunabilir. Hasmak Vinç Portal Vinç Sistemleri endüstriyel tip portal vinç sistemleri içerisinde dünyanın takip ettiği üretim teknolojileri kullanılarak yüksek çalışma sınıfına sahip gerekli norm ve standartlara uyan uzun ömürlü vinçlerdir.
Makine imalat, kalıp, metal, mermer, kimya, enerji, inşaat, döküm, haddehane, tersane vb. bir çok alanda küt portal vinçler kullanılmaktadır. Hasmak Vinç ürettiği sistemlerin en küçük parçasından nihai ürüne kadar üretimin her aşamasını kendi bünyesinde tasarlamakta, üretmekte ve servis hizmeti vermektedir. Çıkıntılı portal vinçler bizim profesyonel olduğumuz konulardan sadece birisidir.
Çıkıntılı portal çelik konstrüksiyon köprüleri 1000/1 sehim oranına sahip olacak şekilde tasarımı ve imalatı yapılmaktadır. İşletmenin çalışma şartları belirlenerek gerekli FEM/ISO değerleri bulunup, sistem tasarımları buna göre imal edilmektedir.
Çıkıntılı portal vinçler genel olarak 4 ana gruptan ve elektrik sisteminden oluşmaktadır. Bunları köprü yürüyüş grubu, köprü, ayaklar, makina grubu ve elektrik sistemidir. Makina grubu(kedi veya caraskal) tek kullanılacağı gibi birden fazla kullanım da söz konusu olabilir. Köprü yürüyüş grubu çift kiriş ve tek kiriş(monoray) olarak imal edilebilir. Çift kiriş portal vincin avantajı üzerinde bakım platformu bulundurabilmesi, tek kiriş(monoray) portal vincin avantajı konstrüksiyonun daha hafif imal edilebilmesidir. Portal vincin tek kiriş mi çift kiriş mi olacağı belirlendikten sonra üzerindeki makina arabalı kedi veya monoray kedi olarak belirlenmiş olur. Elektrik sistemleri de C korniş/tel üzeri makara sistem, kapalı busbar bara sistemi, kablo toplama tamburlu sistem gibi sistemlerle donatılabilir. Sistemlerimizde kablolu kumanda standart olup bununla birlikte radyo frekanslı uzaktan kumanda sistemimiz de mevcuttur. Bütün sistemlerde limit şalter(siviç), aşırı yük sensörü, ışıklı ve sesli ikaz standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca yürüyüş ve kaldırma motorları için sürücü(inverter) sistemleri de yapılacak vinç sistemlerine eklenmektedir. Vinçlerimizde mekanik veya elektronik aşırı yük sensörü bulunmakta, bununla birlikte müşterimiz eğer kaldıracağı yükü ekranda görmek isterse sistemlerimize harici gösterge entegre edilebilmektedir.
Çıkıntılı portal vinç imalatının yanı sıra portal vinçlerde kullanılmak üzere konteyner yükleme ve boşaltma aparatı ve özel aparatlar da imal etmekteyiz.
Çıkıntılı portal vinçlerimizde yürüyüş başlıklarımız ve ayaklar mafsallı olarak imal edilmekte ve olası eksen kaçıklıklarında sistemin kasılma yapmaması ve belli oranda tolerans gösterebilmesini sağlamaktadır.

files/portal vinc 6.jpg

files/portal vinc 1.jpg

files/portal vinc 2.jpg

files/portal vinc 3.jpg

files/portal vinc 4.jpg

files/portal vinc 5.jpg

files/portal vinc 7.jpg

files/portal vinc 8.jpg

files/portal vinc 9.jpg

files/portal vinc 10.jpg

files/portal vinc 11.jpg

files/portal vinc 12.jpg

files/portal vinc.jpg

files/image (58).jpeg

files/image (57).jpeg

files/image (56).jpeg

files/image (55).jpeg

Çıkıntılı Portal Vinç,Portafolu Vinç,Portal Vinç,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
Çıkıntılı portal vinç her iki yandan da çıkıntı olan vinçlerdir. Portafolu portal vinç veya çıkıntılı portal vinç olarak da isimlendirilirler. Hol boyunun dışından da malzeme alabilirler. Raylar yere döşendiği için yan yol ve direk maliyeti yoktur.
cikintili-portal-vinc-portafolu-vinc-portal-vinc-vinc