• Sertifikalarımız

    TS EN ISO 9001:2015
  • Vinç Sektöründe

    güvenilir çözüm ortağınız…

Tek Kiriş Gezer Köprülü Vinç


Tek kiriş(monoray) gezer köprülü vinçler daha hafif ve ekonomik olması gibi avantajlarına karşılık üzerinde bakım platformu bulunduramaması bu sistemin dezavantajlarındandır. Kaldırma makinası köprünün alt sacında çalışır. Köprülerin tasarımı ve üretimi FEM, DIN gibi standartlarına uygundur. Köprü sehimlerimiz 1000/1 oranında ve istenilen çalışma şartlarına uygun imal edilmektedir. Genelde kısa açıklık ve çift kirişe nazaran daha düşük tonajlarda tercih edilmektedir. 15 m açıklığa kadar standart hadde profillerden üretilebileceği gibi 15 m açıklıktan sonra kutu konstrüksiyon olarak üretilirler. Çift kirişli vinçlere nazaran bina sonlarına yanaşması daha iyi olacağından hol boyu çalışma alanı daha geniş olmaktadır. Montajı ve üretimi çift kirişli vince göre daha kısadır.
Yürüyüş ve kaldırma redüktörleri vinçler için özel üretilen redüktörlerdir. Sistemlerimiz sürücü(inverter) ile yumuşak kalkış ve duruş yaptırılarak daha stabil bir yük taşınma durumu sağlanmaktadır. Ayrıca halata veya sokete bağlanan aşırı yük sensörü(loadcell) ile vincin aşırı yüklenmesinin önüne geçilmekte ve olası kaza risklerini olabildiğince ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Aşırı yük sensörü ile birlikte sisteme entegre edilebilen harici gösterge ile istenirse kaldırılan yük ekrandan görülebilir. Kablolu kumanda sistemlerinin yanı sıra sisteme entegre edilen uzaktan kumanda sistemi operatörün köprü ile beraber hareket etmeyip iş güvenliğine uygun bir çözüm sunmasına katkıda sağlamaktadır. Bütün yönlerde limit şalterler ve vinç çalışırken uyarı veren sesli ve ışıklı ikaz sistemlerimizde bulunmaktadır. Elektrik sistemi olarak feston sistem C korniş veya tel üzeri makara, busbar kapalı bara veya kablo toplama tamburlu olarak kurulum yapılabilir.
Tek kiriş(monoray) gezer köprülü tavan vinçlerimiz standart olarak 20 tona kadar üretilmekte, bununla birlikte istenen tonaj ve çalışma şartlarında müşterilerimizin isteğine cevap vermekteyiz. Standart tek kiriş gezer köprülü vinçlerimizin yanı sıra tavan yüksekliği sıkıntılı olan yerler için alçak tavan tek kiriş gezer köprülü vinç uygulamalarımız bulunmaktadır.

files/Tek Kiris Gezer Koprulu Vinc 3.jpg

files/Tek Kiris Gezer Koprulu Vinc 1.jpg

files/Tek Kiris Gezer Koprulu Vinc 2.jpg

files/Tek Kiris Gezer Koprulu Vinc 4.jpg

files/Tek Kiris Gezer Koprulu Vinc 5.jpg

files/Tek Kiris Gezer Koprulu Vinc 6.jpg

files/Tek Kiris Gezer Koprulu Vinc 7.jpg

files/Tek Kiris Gezer Koprulu Vinc 8.jpg

files/image (9).jpeg

files/monoray1.jpg

files/Adsız.png

files/image (60).jpeg

files/image (61).jpeg

files/image (62).jpeg

files/image (64).jpeg

files/image (65).jpeg

files/image (4).jpeg

files/image (5).jpeg

files/image (6).jpeg

files/image (8).jpeg

files/image (20).jpeg

files/image (18).jpeg

files/image (26).jpeg

files/image (30).jpeg

files/image (31).jpeg

files/image (32).jpeg

files/image (30).jpeg

files/image (31).jpeg

files/image (11).jpeg

Gezer Köprülü Vinç,Tavan Vinci,Tek Kiriş Gezer Köprülü Vinç,Monoray Vinç,Köprülü Vinç,Tek Kiriş Vinç,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
Tek kiriş gezer köprülü vinçler monoray vinç olarak da adlandırılırlar. Köprü sistemi 1 tanedir ve kaldırma grubu köprü kirişine alttan askılı şekilde montajlanır. Çift kiriş gezer köprülü vinçlere göre avantajı maliyetinin daha düşük olmasıdır. Fakat sistem tasarım itibariyle üzerinde bakım platfromu bulunduramaz.
gezer-koprulu-vinc-tavan-vinci-tek-kiris-gezer-koprulu-vinc-monoray-vinc-koprulu-vinc-tek-kiris-vinc-vinc