• Sertifikalarımız

    TS EN ISO 9001:2015
  • Vinç Sektöründe

    güvenilir çözüm ortağınız…

Yük Asansör Sistemi


Bu sistem işletmelerde katlar arası yük-eşya transferinde kullanılır. Fakat asla insan taşımaya uygun değildir. Binaya içten veya dışarıdan yapılan kule kafes sistemi ve kabiniyle yük transferi için kullanılır. Profil veya lama rayların yanı sıra asansör rayı ve patenleri kullanılarak uygun geometride ve standartta ürünler imal edilmektedir. Sisteme paraşüt sistemi entegre edilerek olası halat kopmalarında kabinin frenlemesi ve yere çarpması engellenmekte ve konstrüksiyonun zarar görmesinin önüne geçilmektedir.
Yük asansörüler genellikle kapalı sahada kullanılır. Fakat gerekli taşıyıcı direk ve raylar tertip edildiği takdirde açık sahada da kullanılabilir. Hasmak Vinç Yük Asansörü Vinç Sistemleri endüstriyel tip yük asansörü vinç sistemleri içerisinde dünyanın takip ettiği üretim teknolojileri kullanılarak yüksek çalışma sınıfına sahip gerekli norm ve standartlara uyan uzun ömürlü vinçlerdir.
Makine imalat, kalıp, metal, mermer, kimya, enerji, inşaat, döküm, haddehane, tersane vb. bir çok alanda yük asansörü vinç sistemleri kullanılmaktadır. Hasmak Vinç ürettiği sistemlerin en küçük parçasından nihai ürüne kadar üretimin her aşamasını kendi bünyesinde tasarlamakta, üretmekte ve servis hizmeti vermektedir. Gezer köprülü tavan vinçleri bizim profesyonel olduğumuz konulardan sadece birisidir.
İşletmenin çalışma şartları belirlenerek gerekli FEM/ISO değerleri bulunup, sistem tasarımları buna göre imal edilmektedir.
Yük asansörleri genel olarak 4 ana gruptan ve elektrik sisteminden oluşmaktadır. Bunları çelik konstrüksiyon, kapı sistemleri, makina grubu, paraşüt sistemi ve elektrik-elektronik sistemidir. Bütün sistemlerde limit şalter(siviç), aşırı yük sensörü standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca kaldırma motorları için sürücü(invertor) sistemleri de yapılacak vinç sistemlerine eklenmektedir. Vinçlerimizde mekanik veya elektronik aşırı yük sensörü bulunmaktadır.
files/Yuk Asansoru.jpg

files/Yuk Asansoru 1.jpg

files/Yük Asansör Sist 3....png

Yük Platformu,Yük Asansörü,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
Yük asansörüleri katlar arası malzeme transferi için kullanılan vinçlerdir.. Yük asansörlerinde sadece malzeme veya yük taşınır. Kesinlikle insan taşınamaz. Müşteri ihtiyaçlarına göre sürücü, paraşüt sistemi ve otomasyon sistemleri eklenebilir.
yuk-platformu-yuk-asansoru-vinc