uhFICJTJhbMZELzZuuE9 Eloksal Vinç,Kaplama Vinci,Kaplamacı Vinci,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
  • Sertifikalarımız

    TS EN ISO 9001:2015
  • Vinç Sektöründe

    güvenilir çözüm ortağınız…

Eloksal Vinçler


Eloksal vinçler; özellikle alüminyum oksidasyon, renklendirme, püskürtme için özel vinç uygulaması olarak kullanılmaktadır. Yüksek nem oranı, uçucu gaz, asit korozyonu, püskürtmeli boyamanın yapıldığı ortamda özel motor ve elektrik bileşenleri kullanılmaktadır. Eloksal vinç, manuel ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Eloksal vinçler, firmalarının genellikle kaplamada kullandığı köprü hareketli ve üzerinde çift ceraskal bulunan vinçlerdir. Eloksal vinçlerin kaldırma grupları iki adet olup vinç başlık kirişlerine yakın monte edilir. Bakım için kaldırma grupları etrafına platformlar konur. Eloksal Vinç Sisteminde taşıyıcı kılavuz ayaklar vinç köprüsü üzerine civatalar ile bağlanır ve klavuzlanır. Tüm kontroller kumanda butonu vasıtası ile operatör tarafından yapılır. İki kaldırma grubu tek kumandadan kontrol edilir. Her vinç bir operatör ile kontrol edilir. İstasyonlar ve kazanlar arası geçişler operatör kontrolü ile yapılır.
Eloksal vinçler genellikle kapalı sahada kullanılır. Hasmak Vinç Eloksal Vinç Sistemleri endüstriyel tip gezer köprülü tavan vinç sistemleri içerisinde dünyanın takip ettiği üretim teknolojileri kullanılarak yüksek çalışma sınıfına sahip gerekli norm ve standartlara uyan uzun ömürlü vinçlerdir.
Kaplama firmalarında genellikle eloksal vinçler kullanılmaktadır. Hasmak Vinç ürettiği sistemlerin en küçük parçasından nihai ürüne kadar üretimin her aşamasını kendi bünyesinde tasarlamakta, üretmekte ve servis hizmeti vermektedir. Gezer köprülü tavan vinçleri bizim profesyonel olduğumuz konulardan sadece birisidir.
Eloksal vinçlerimizin çelik konstrüksiyon köprüleri 1000/1 sehim oranına sahip olacak şekilde tasarımı ve imalatı yapılmaktadır. İşletmenin çalışma şartları belirlenerek gerekli FEM/ISO değerleri bulunup, sistem tasarımları buna göre imal edilmektedir. Standart olarak belirli bir yan yol kirişi üzerinde yürüdüğü gibi tavan kirişine monte edilen yan yol kirişinde alttan askılı olarak da imal edilebilir. Böylece direk kullanılmayacağı için yer işgal etmemiş olur.
Eloksal vinçler genel olarak 4 ana gruptan ve elektrik sisteminden oluşmaktadır. Bunları köprü yürüyüş grubu, köprü, klavuz sistemi, makina grubu ve elektrik sistemidir. Makina grubu(kedi veya caraskal) genellikle 2 adet olarak köprü başlıklarına yakın konumlandırılr. Köprü yürüyüş grubu çift kiriş ve tek kiriş(monoray) olarak imal edilebilir. Çift kiriş eloksal vincin avantajı üzerinde bakım platformu bulundurabilmesi, tek kiriş(monoray) eloksal vincin avantajı konstrüksiyonun daha hafif imal edilebilmesidir. Eloksal vincin tek kiriş mi çift kiriş mi olacağı belirlendikten sonra üzerindeki makina arabalı kedi veya monoray kedi olarak belirlenmiş olur. Elektrik sistemleri de C korniş/tel üzeri makara sistem, kapalı busbar bara sistemi, kablo toplama tamburlu sistem gibi sistemlerle donatılabilir. Sistemlerimizde kablolu kumanda standart olup bununla birlikte radyo frekanslı uzaktan kumanda sistemimiz de mevcuttur. Bütün sistemlerde limit şalter(siviç), aşırı yük sensörü, ışıklı ve sesli ikaz standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca yürüyüş ve kaldırma motorları için sürücü(invertor) sistemleri de yapılacak vinç sistemlerine eklenmektedir. Vinçlerimizde mekanik veya elektronik aşırı yük sensörü bulunmakta, bununla birlikte müşterimiz eğer kaldıracağı yükü ekranda görmek isterse sistemlerimize harici gösterge entegre edilebilmektedir.
files/eloksal vinc.jpg

files/eloksal vinc 1.jpg

files/eloksal vinc 2.jpg

Eloksal Vinç,Kaplama Vinci,Kaplamacı Vinci,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
Eloksal vinçler genellikle metal, alüminyum vs. kaplama işi ile uğraşan firmaların kullandığı vinçlerdir. Kazanlar arasında malzeme taşınması için kullanılır. Manuel veya otomasyonlu imal edilebilirler. Eloksal vinçler kaplama vinci olarak da bilinir.
eloksal-vinc-kaplama-vinci-kaplamaci-vinci-vinc