uhFICJTJhbMZELzZuuE9 Portal Vinç,Çift Kiriş Portal Vinç,Monoray Portal Vinç,Çıkıntılı Portal Vinç,Küt Portal Vinç,Portafolu Portal Vinç,Portafosuz Portal Vinç,Mermer Vinci,Mermerci Vinci,Stok Vinci,Çıkıntısız Portal Vinç,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
  • Sertifikalarımız

    TS EN ISO 9001:2015
  • Vinç Sektöründe

    güvenilir çözüm ortağınız…
Portal vinçler genellikle açık sahada herhangi bir bina konstrüksiyonuna ihtiyaç duymayan vinçlerdir. Bununla birlikte kapalı alanda da kullanılabilir. Yürüyüş yolları gezer köprülü tavan vinç gibi yukarıda değil yerdedir. Bununla birlikte yürüyüş başlıklarından bir tarafı bina direklerine konan yürüyüş yolları üzerinde olan diğer tarafı yerde yürüyen yarı portal vinç sistemleri de imal edilebilirler. Hasmak Vinç Portal Vinç Sistemleri endüstriyel tip portal vinç sistemleri içerisinde dünyanın takip ettiği üretim teknolojileri kullanılarak yüksek çalışma sınıfına sahip gerekli norm ve standartlara uyan uzun ömürlü vinçlerdir.
Makine imalat, kalıp, metal, mermer, kimya, enerji, inşaat, döküm, haddehane, tersane vb. bir çok alanda portal vinçler kullanılmaktadır. Hasmak Vinç ürettiği sistemlerin en küçük parçasından nihai ürüne kadar üretimin her aşamasını kendi bünyesinde tasarlamakta, üretmekte ve servis hizmeti vermektedir. Portal vinçler bizim profesyonel olduğumuz konulardan sadece birisidir.
Portal çelik konstrüksiyon köprüleri 1000/1 sehim oranına sahip olacak şekilde tasarımı ve imalatı yapılmaktadır. İşletmenin çalışma şartları belirlenerek gerekli FEM/ISO değerleri bulunup, sistem tasarımları buna göre imal edilmektedir. 
Portal vinçler genel olarak 4 ana gruptan ve elektrik sisteminden oluşmaktadır. Bunları köprü yürüyüş grubu, köprü, ayaklar, makina grubu ve elektrik sistemidir. Makina grubu(kedi veya caraskal) tek kullanılacağı gibi birden fazla kullanım da söz konusu olabilir. Köprü yürüyüş grubu çift kiriş ve tek kiriş(monoray) olarak imal edilebilir. Çift kiriş portal vincin avantajı üzerinde bakım platformu bulundurabilmesi, tek kiriş(monoray) portal vincin avantajı konstrüksiyonun daha hafif imal edilebilmesidir. Portal vincin tek kiriş mi çift kiriş mi olacağı belirlendikten sonra üzerindeki makina arabalı kedi veya monoray kedi olarak belirlenmiş olur. Daha sonra portal vincin çıkıntılı(portafolu) veya çıkıntısız(portafosuz) olup olmayacağı belirlenir. Çalışma durumunda göre çalışma alanına dışarıda yük almak istendiğinde çıkıntılı olarak imal edilebilirler. Elektrik sistemleri de C korniş/tel üzeri makara sistem, kapalı busbar bara sistemi, kablo toplama tamburlu sistem gibi sistemlerle donatılabilir. Sistemlerimizde kablolu kumanda standart olup bununla birlikte radyo frekanslı uzaktan kumanda sistemimiz de mevcuttur. Bütün sistemlerde limit şalter(siviç), aşırı yük sensörü, ışıklı ve sesli ikaz standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca yürüyüş ve kaldırma motorları için sürücü(invertor) sistemleri de yapılacak vinç sistemlerine eklenmektedir. Vinçlerimizde mekanik ve elektronik aşırı yük sensörü bulunmakta, bununla birlikte müşterimiz eğer kaldıracağı yükü ekranda görmek isterse sistemlerimize harici gösterge entegre edilebilmektedir.
Portal vinç imalatının yanı sıra portal vinçlerde kullanılmak üzere konteyner yükleme ve boşaltma aparatı ve özel aparatlar da imal etmekteyiz.
Portal vinçlerimizde yürüyüş başlıklarımız ve ayaklar mafsallı olarak imal edilmekte ve olası eksen kaçıklıklarında sistemin kasılma yapmaması ve belli oranda tolerans gösterebilmesini sağlamaktadır.
 
 

Küt Portal Vinç

Çıkıntılı Portal Vinç

Yarı Portal Vinç

Portal Vinç,Çift Kiriş Portal Vinç,Monoray Portal Vinç,Çıkıntılı Portal Vinç,Küt Portal Vinç,Portafolu Portal Vinç,Portafosuz Portal Vinç,Mermer Vinci,Mermerci Vinci,Stok Vinci,Çıkıntısız Portal Vinç,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
Portal vinçler genelde açık alanda kullanılan vinçlerdir. Kendi ayakları üzerinde duran ve bir hol boyunca çalışabilirler. Portafolu portal vinçler(çıkıntılı portal vinçler) holün dışından da malzeme alabilirler. Portafosuz vinçler(çıkıntısız portal vinçler) holün dışından malzeme alamazlar.
portal-vinc-cift-kiris-portal-vinc-monoray-portal-vinc-cikintili-portal-vinc-kut-portal-vinc-portafolu-portal-vinc-portafosuz-portal-vinc-mermer-vinci-mermerci-vinci-stok-vinci-cikintisiz-portal-vinc-vinc