uhFICJTJhbMZELzZuuE9 Exproof Vinç,Ex-proof Vinç,Patlamaya Karşı Korumalı Vinç,Ex-proof,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
  • Sertifikalarımız

    TS EN ISO 9001:2015
  • Vinç Sektöründe

    güvenilir çözüm ortağınız…
Exproof vinçler genellikle kapalı sahada kullanılır. Hasmak Vinç Exproof Vinç Sistemleri endüstriyel tip exproof vinç sistemleri içerisinde dünyanın takip ettiği üretim teknolojileri kullanılarak yüksek çalışma sınıfına sahip gerekli norm ve standartlara uyan uzun ömürlü vinçlerdir.
Patlama ve yangın tehlikesi olan yerlerde exproof vinçler kullanılmaktadır. Exproof tavan vinçleri bizim profesyonel olduğumuz konulardan sadece birisidir.
Exproof vinçlerimizin çelik konstrüksiyon köprüleri 1000/1 sehim oranına sahip olacak şekilde tasarımı ve imalatı yapılmaktadır. İşletmenin çalışma şartları belirlenerek gerekli FEM/ISO değerleri bulunup, sistem tasarımları buna göre imal edilmektedir.
Exproof vinçler genel olarak 3 ana gruptan ve elektrik sisteminden oluşmaktadır. Bunları köprü yürüyüş grubu, köprü, makina grubu ve elektrik sistemidir. Makina grubu(kedi veya caraskal) tek kullanılacağı gibi birden fazla kullanım da söz konusu olabilir. Köprü yürüyüş grubu çift kiriş ve tek kiriş(monoray) olarak imal edilebilir. Çift kiriş gezer köprülü vincin avantajı üzerinde bakım platformu bulundurabilmesi, tek kiriş(monoray) gezer köprülü vincin avantajı konstrüksiyonun daha hafif imal edilebilmesidir. Gezer köprülü vincin tek kiriş mi çift kiriş mi olacağı belirlendikten sonra üzerindeki makina arabalı kedi veya monoray kedi olarak belirlenmiş olur. Elektrik sistemleri de C korniş/tel üzeri makara sistem, kapalı busbar bara sistemi, kablo toplama tamburlu sistem gibi sistemlerle donatılabilir. Sistemlerimizde kablolu kumanda standart olup bununla birlikte radyo frekanslı uzaktan kumanda sistemimiz de mevcuttur. Bütün sistemlerde limit şalter(siviç), aşırı yük sensörü, ışıklı ve sesli ikaz standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca yürüyüş ve kaldırma motorları için sürücü(invertor) sistemleri de yapılacak vinç sistemlerine eklenmektedir. Vinçlerimizde mekanik veya elektronik aşırı yük sensörü bulunmakta, bununla birlikte müşterimiz eğer kaldıracağı yükü ekranda görmek isterse sistemlerimize harici gösterge entegre edilebilmektedir.
Exproof Vinçler farklı Patlama sınıflarına göre özel dizayn edilmektedir. İstenildiği takdirde sadece parçalar ayrı ayrı sipariş verilebilir, Elektrikli halatlı yada zincirli vinçler in dışında manuel zincirli ExProof vinçler de mevcuttur.
Teknik Özellikler:
 » Standart ExProof Sınıfı  ; Ex II 3G c IIB T3 (Zone 2)
» Çift Hızlı Kaldırma Motoru
» Çift Hızlı Yürütme Motoru
» Alt Üst Limit Swtich
» Elektro-Mekanik Aşırı Yük Koruması
» 48 V Kumanda Gerilimi
» Motor Koruması IP 66  / EN 60 529
» Emergency Stop
» Ergonomik Kanca ve Emniyet Mandalı
» Galvaniz Halat
» Saat Sayacı roof vinçler de mevcuttur.
 Opsiyonlar:
» ExProof Sınıfı ; Zone1 – Zone21 – Zone22
» IIC T3 ve IIC T4 opsiyonları
» Özel Kanca
» Dönmez Kanca
» Uzaktan Kumanda
» Yürütme Switchleri
» Özel Ray Temizleyici Fırça
» Standart olmayan Monoraylar
» Bronz Kanca
» Bronz Yürütme Tekerlekleri
» Bronz Ray Kılavuzu

Manuel Exproof Vinçler

Elektrikli Exproof Vinçler

Exproof Vinç,Ex-proof Vinç,Patlamaya Karşı Korumalı Vinç,Ex-proof,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
Exproof vinçler patlama, kıvılcım veya yanma riski taşıyan tesislerde kullanılan vinç çeşididir. Çalışma yerinin tehlikelerine göre zone sınıfları bulunur. Exproof vinçler patlamaya ve kıvılcıma karşı korumalı vinçler olarak da tabir edilir. Yapı itibariyle kıvılcım çıkartmayan vinçlerdir.
exproof-vinc-ex-proof-vinc-patlamaya-karsi-korumali-vinc-ex-proof-vinc