uhFICJTJhbMZELzZuuE9 Konsol Vinç,Yarı Pergel Vinç,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
  • Sertifikalarımız

    TS EN ISO 9001:2015
  • Vinç Sektöründe

    güvenilir çözüm ortağınız…

Konsol Vinçler


Konsol vinçler pergel vince göre daha fazla alanda hizmet verebilmesi açısından avantaj sağlamaktadır. Yürüme yolları tek taraflı olduğundan diğer taraf yer işgal etmez bu nedenle yerden de avantaj sağlayabilmektedir.
Konsol vinçler genellikle tavan vinçlerinin altında çalışırlar. Fakat tek tarafta iki adet yürüyüş yolu kirişi olmak zorundadır. Hasmak Vinç Konsol Vinç Sistemleri endüstriyel tip konsol vinç sistemleri içerisinde dünyanın takip ettiği üretim teknolojileri kullanılarak yüksek çalışma sınıfına sahip gerekli norm ve standartlara uyan uzun ömürlü vinçlerdir.
Makine imalat, kalıp, metal, mermer, kimya, enerji, inşaat, döküm, haddehane, tersane vb. bir çok alanda konsol vinçler kullanılmaktadır. Hasmak Vinç ürettiği sistemlerin en küçük parçasından nihai ürüne kadar üretimin her aşamasını kendi bünyesinde tasarlamakta, üretmekte ve servis hizmeti vermektedir. Konsol vinçler bizim profesyonel olduğumuz konulardan sadece birisidir.
İşletmenin çalışma şartları belirlenerek gerekli FEM/ISO değerleri bulunup, sistem tasarımları buna göre imal edilmektedir.
Konsol vinçler genel olarak 3 ana gruptan ve elektrik sisteminden oluşmaktadır. Bunları köprü yürüyüş grubu, köprü, makina grubu ve elektrik sistemidir. Makina grubu(kedi veya caraskal) tek kullanılacağı gibi birden fazla kullanım da söz konusu olabilir. Köprü yürüyüş grubu çift kiriş ve tek kiriş(monoray) olarak imal edilebilir. Konsol vincin tek kiriş mi çift kiriş mi olacağı belirlendikten sonra üzerindeki makina arabalı kedi veya monoray kedi olarak belirlenmiş olur. Elektrik sistemleri de C korniş/tel üzeri makara sistem, kapalı busbar bara sistemi gibi sistemlerle donatılabilir. Sistemlerimizde kablolu kumanda standart olup bununla birlikte radyo frekanslı uzaktan kumanda sistemimiz de mevcuttur. Bütün sistemlerde limit şalter(siviç), aşırı yük sensörü, ışıklı ve sesli ikaz standart olarak bulunmaktadır. Ayrıca yürüyüş ve kaldırma motorları için sürücü(inverter) sistemleri de yapılacak vinç sistemlerine eklenmektedir. Vinçlerimizde mekanik ve elektronik aşırı yük sensörü bulunmakta, bununla birlikte müşterimiz eğer kaldıracağı yükü ekranda görmek isterse sistemlerimize harici gösterge entegre edilebilmektedir.

files/konsol vinc.jpg

files/image (22).jpeg

files/image (32).jpeg

Konsol Vinç,Yarı Pergel Vinç,Vinç - Hasmak Vinç Sistemleri
Konsol vinçler bir tarafı yan yolda yürüyen diğer tarafı boşta olan vinçlerdir. Genellikle gezer köprülü vinçlerin altında yürüyen vinçlerdir.
konsol-vinc-yari-pergel-vinc-vinc